Cesta magickým lesem

Cesta do magického lesa Tvého podvědomí, kde se dějí zázraky.
 • ateliér Velké Přílepy (15 min od Prahy) či ateliér Dejvice 
 • od 1.400 Kč/90 min

Unikátní transformační kurz pro ženy, které chtějí otevřít zdroj své ženské síly, kráčet životem v pocitu sebelásky, prožívat život v lehkosti, radosti, hojnosti a absolutní moci nad svým životem.

V kurzu využívám komplex pokrokových technik z oblasti arteterapie, meditace, konstelace, relaxace, automatické kresby a bodyterapie, kterými jsem vyléčila své zraněné já a které podpořily již mnoho žen na jejich cestě.

Staň se tvůrkyní svého života a objev svůj zdroj klidu, relaxace a sebenaplnění.

Kurzem provází Kristýna Velíšková

česká malířka, průvodkyně seberozvojovými kurzy malování a autorka unikátních projektů Živé obrazy a Cesta magickým lesem. Kromě toho také maminka dcerky Elisabethky a manželka skvělého muže.

,,Mým posláním je malovat energetické obrazy, které harmonizují emoce a aktivují potenciál vaší duše.

Zasvětila jsem svůj život zkoumáním duševních a emočních mechanismů a způsobů, jak se vymanit z pout starých vzorců a zranění minulosti, naplno odemknout svůj potenciál a tvořit život v lásce, klidu a hojnosti.

Během života jsem prošla mnoha odbornými kurzy a vzděláváním včetně tvorby výzkumu v oblasti Psychosociální pomoci lidem zasaženým krizí či organizování humanitární pomoci do Sýrie atd. "

Číst o Kristýně více

Na chvíli prociť milá ženo, jaké by pro Tebe bylo:


Přijmout samu sebe takovou jaká jsi a prožívat hluboký pocit sebelásky?

Mít samu sebe na prvním místě a cítit, že Tvě potřeby jsou důležité a můžeš je bez pocitu viny naplňovat?

Cítit svou moc a vnitřní sílu a tvořit si život o kterém sníš?

Vědomě prožívat své emoce, tak aby byly Tvým funkčním kompasem a aby jsi díky jejich prožívání byla každý den silnější?

Ukotvit ve svém těle, opečovat samu sebe a zahrnout se pozorností a láskou kdykoliv potřebuješ?

Ale jak na to?

Představuji Ti Kurz

Cesta magickým lesem


Transformační kurz, který nemá v Česku obdoby. 

V Kurzu Tě velmi jemným přístupem provedu hlubokou proměnou léčení zraněného dítěte a aktivací Tvého nejvyššího potenciálu a hojnosti, po které Tvá duše volá.


Cesta o vzestupu vědomí v rovině fyzické, emociální, duševní a duchovní.
Proč magický les?


Magický les je v mé fantazii tvé podvědomí. Je to svět, kde roste mnoho zdravých a voňavých stromů, vzduch rozechvívá mnoho křídel barevných motýlů, slunce probleskuje mezi stromy a dopadá na měkoučký mech. Ve tvém lese je ale i plno temných míst. 

Jsou tam ponuré bažiny plné kalné vody, také smutné a staré stromy bez života. Ve tvém lese najdeš jedovaté houby, které tě ohrožují na každém kroku a je tam také pár černých nebezpečných míst, kde jsi ještě nikdy nebyla a vždy ses bála se tam podívat. 

Ve tvém lese je ukryta každá tvoje starost, bolest, myšlenka, také tvá radost a nadšení.  Odpočívají tam tvé zážitky, které jsi nasbírala od té doby, co obýváš tento svět, tvé poslání, důvod  proč jsi na tento svět přišla a také léčivé bylinky pro tvou duši.

V největší hloubce a temnotě Tvého lesa je také ukrytý i klíč. Klíč ke tvému potenciálu, k tomu po čem toužíš, klíč k tomu, jak být tím, kým opravdu jsi. Je tam také ukryto tajemství tvého štěstí a pocitu nekonečné lásky.

Tvůj les je nyní přesně takový jaký má být, ale je možné v něm cokoliv změnit. Třeba zasadit více krásných a zdravých stromů, pokácet staré suché stromy a nechat mýtiny zalít slunečním svitem. Je tam možné udělat cokoliv Tě napadne.

Společně se podíváme do největších hlubin tvého podvědomí a odkryjeme to, co má být odkryto a přepíšeme to, co má být přepsáno.

Vydáš se se mnou do hloubky svého magického lesa?

Co přesně kurz obsahuje

a jak spolu začneme tvořit spokojenější život

Kurz se skládá z 10 tematických lekcí - tedy 10 osobních setkání po 90 minutách. Kurz je individuální a jeho jediným účastníkem budeš TY. Proto se tak rychle dějí změny a zázraky. Bude to zkrátka celé o TOBĚ.

Hlavním záměrem a cílem kurzu je zvědomit ty si staré a nefunkční vzorce/myšlenky/schémata/nastavení v nás a vytvořit z místo nich nové prospěšné vzorce/myšlenky/schémata/nastavení, které nám buou sloužit a povedou nás k životu v lásce a sebepřijetí.

Na konci každé lekce dostaneš úkol na celý týden, který podpoří Tvůj transformační růst. Každá lekce zahrnuje studijní materiály, které Ti pomohou v růstu.

SESSION 1   Otevírám se sebepřijetí

V první lekci se seznámíš s akvarelovými barvami a vyzkoušíš si arteterapeutické techniky, které Ti usnadní  cestu k žití v lehkosti a radosti. 

 Vyzkoušíš si zážitek malování bez hranic a posuzování, pouze za účelem vlastní radosti bez nároku na výsledek. Prožití této zkušenosti a její opakování Ti umožní pocit integrovat i do dalších oblastí tvého života. 

Pomohu ti najít harmonizační barvu, skrze kterou přijímáš nejvíce aktuálně potřebnou pozitivní energii. Tyto znalosti můžeš následně využít např. při vybírání barvy oblečení či předmětů, kterými se obklopuješ. 

První lekce slouží k zaměření se na:

 • život v lehkosti bez tlačení na sebe sama
 • zvýšení Tvé kapacity reakce na nečekané změny
 • životní radost místo výkonnostních schémat

SESSION 2    Léčivé mandaly (1. část)

Mandaly jsou prastaré kruhové obrazce, které nám umožňují napojit se na své vlastní já v té nejčistší podobě a na zdrojovou energii. Mandaly jsou nosiči pozitivní energie a mají schopnost harmonizovat tělo a prostor, ve kterém se nachází.

Ve této lekci se naučíš tradiční způsob malování mandaly a zjistíš vliv barev a tvarů na své psychické zdraví. Zasvětím Tě do tajů posvátné geometrie a způsoby, jak lze tyto pradávné znalosti využít v léčení své duše.

Tato lekce ti pomůže v tématech

 • zařazení pocitu ,,flow" do běžného života
 • emoční stálosti
 • pocitu celistvosti a sebepřijetí

SESSION 3   Léčivé mandaly (2. část)

Mandaly nám předávají svou moudrost klidu, harmonie a vnitřní očisty. Při malování mandal můžeme nahlédnout do své duše a zažít očistný pocit sjednocení. Ukazují nám své pravé já a pomáhají při hledání naší vnitřní pravdy.

 V této lekci se naučíš způsoby, jak využít její energii pro své psychické zdraví. Pravidelné malování mandal Ti pomůže zvýšit životní spokojenost a usnadní Ti práci se svými emocemi. 

Lekce ti odpoví na otázky

 • jak harmonizovat prostor, ve kterém žiješ
 • jak využívat sílu mandal v meditaci
 • jak urychlit pomocí mandal svůj osobní růst

SESSION 4   Myšlenková mapa

V lekci Ti vysvětlím princip dopadu našich myšlenkových schémat na naše emoce, činy a celý náš život. Naučíš se využívat svých myšlenek k tvoření toho, po čem právě toužíš. Pokud máš myšlenky a přesvědčení ve své moci, jsi MOCná(ý), pokud jsi otrokem svých myšlenek, nežiješ pravděpodobně život, který si přeješ.

Lekce Ti pomůže v

 • prospěšné práci se svými myšlenkami
 • pochopení principu zákona přitažlivosti v praxi

SESSION 5    Emoční paměť

V lekci Ti ukáži vědomou práci se svými emocemi a způsoby, jak můžeš pomocí barev emoce bezpečně vyjadřovat a přijímat. 

Opět zapneme naši nejcennější životní navigaci - naše emoce. Když tuto navigaci používáme v náš prospěch, pomáhají nám emoce orientovat se v životě, dělat správná rozhodnutí, poznávat situace překračování našich hranic, udržovat nás v bezpečí atd. 

Pokud nám však v dětství někdo řekl, že jsou naše emoce špatné a že my jsme špatní, když je prožíváme, pravděpodobně tento dokonalý systém nefunguje ve tvůj prospěch, ale proti tobě.

Vrátíme se do útlého dětství, kdy jsme naše emoce vyjadřovali svobodně a přijmeme sami sebe bez podmínek.

Lekce Tě podpoří ve:

 • vědomé práci s těžkými emocemi
 • přijímání svých emocí a jejich pouštění 
 • vyčištění své minulosti od negativních vlivů
 • práci s potlačenými emocemi z dětství
 • znovu-zapnutí naší emocionální navigace
 • prožívání šťastnějšího emocionálního života
 • svobodném vyjadřování sebe sama

SESSION 6    Přepisuji emoční vzorce

V této lekci se ponoříme do Tvých starých emočních schémat a vzorců, které Ti už nesloží a stahují Tě dolů. Ukáži Ti arteterapeutické techniky, které mají moc přepisovat naše staré vzorce a nahrazovat je novými. Budeme se vracet do dětství a otevírat staré emoce, které nám mohou ještě dnes způsobovat strachy a těžké situace.

V lekci Ti ukáži

 • arteterapeutickou práci na přepis bolavých vzorců
 • jak zvýšit Tvou psychickou odolnost
 • jak nastartovat proces bezpodmínečného sebepřijetí

SESSION 7    Poslání a záměr

Věřím tomu, že každý máme nějaký talent a poslání. A věřím tomu, že když si to dovolíme, jsme v tom úspěšní. V této lekci se zaměříme na hledání Tvého potenciálu, záměru a poslání. Nemusíš se bát, změny není nutné provádět hned a rychle. Ale uvidíš, jak je cesta za Tvým posláním návyková.

Lekci si procítíš jak,

 • začít tvořit práci svých snů 
 • pocítit sebenaplnění z milované činnosti
 • zařadit stavu FLOW mezi běžné činnosti
 • zvýšit svou sebedůvěry

SESSION 8    Napojuji se na svůj zdroj

Nevšední zážitek, ve kterém se staneš součástí přírody a začneš ji vnímat v hlubším propojení. Díky lekci se naučíš lépe chápat své vlastní prožitky a přijímat čistou energii přírody, která je tu pro všechny a která ti pomáhá v uvolnění a napojení na sebe sama.

Celý kurz probíhá v přírodě a začíná krátkou procházkou po tiché krajině. Poté Tě čeká meditace na zklidnění mysli a naladění se na okolní přírodu. Malovat budeme akvarelovými barvami, vyzkoušíš si relaxační techniky, které Ti usnadní práci se svými emocemi a naučíš se napojit na přírodní zdroj energie, který Ti pomůže cítit se ve svých běžných dnech více uvolněně. 

V kurzu se naladíme na čistou energii přírody a budeme malovat obraz v souladu v nejvyšším napojením. Zažiješ pocit klidu a přijetí, který si můžeš odnést i do svého běžného života.

Lekce Ti pomůže:

 • naučit se čerpat energii z přírody 
 • propojit se se svojí pravou podstatou
 • zažít pocit napojení na život kolem a pocítit princip jednoty
 • pocit sebepřijetí a ,,vše je v pořádku"

SESSION 9    Pole pozornosti

V této lekci Ti ukáži jakou moc má psychohygiena v našem běžném životě. Náš mozek nedokáže odlišit to, co opravdu prožije a to, co vidí např. v televizi. Z toho vyplívá, že naše emoce jsou často ovládány tím, že věnujeme pozornost činnostem, které snižují naše pozitivní emoce a vedou k vyšší produkci strachu a  úzkosti.

Zaměříme se na tvorbu vnějších podmínek, ve kterých se budeš cítit příjemně.

Vyzkoušíš si:

 • důsledek omezení negativních vlivů na minimum
 • tvorbu vnějších vlivů

SESSION 10    Ukotvuji se ve svém těle

V poslední lekci Tě naučím ukotvovat se sam(a) v sobě a navracet svou energii zpět z minulosti, budoucnosti, ze všech situací a od všech lidí. Ukáži Ti techniky malovací relaxace, kterou budeš moci používat pro své uvnitřnění a uvolnění negativních emocí z těla. V lekci budeme otevírat Tvé srdce a kotvit se v bezpečném prostoru v nás.

V lekci se naučíš:

 • oddělit se emocionálně od náročných vjemů
 • snáze zvládat vypjaté situace
 • navracet se sám(a) k sobě v nepříznivých situacích
 • čerpat pocit sebehodnoty a sebelásky ze svého nitra

Co jste mi napsali...

Chodím na kurzy malování už dlouho, ale líbil se mi tento psychologický přesah, kdy se mohu kromě hezkého času posunout i na své cestě. Kurz doporučuji a oděkování patří hlavně milé lektorce! Jen bych uvítala kurz delší. Přijde mi, že bych potřebovala více času.. 

Míša Zemanová

Dobrý den, ano kurz se mi moc líbil :). Jsem ráda, že jsem Vás poznala a děkuji za zpestřené jarní prázdniny. Rozhodně mám o čem přemýšlet.. 

Michaela Opácková

Dobrý den, ano celkově bych malování s Vámi hodnotila pozitivně. Celý kurz byl pro mě velkým přínosem i když některé lekce byly emocionálně velmi silné. Jsem ráda, že jsem do toho šla i po tak dlouhém váhání, zda je to pro mě to pravé.Děkuji hlavně za emocionální podporu, které jsem prožívala v části sebepřijetí. Všem kurz doporučuji pokud cítíte, že je o pro vás.

Lucia Grahen


Ceník

Individuální kurzy malování (nejedná se o skupinový kurz)


HRÁŠKOVÝ ATELIÉR Velké Přílepy

Kurz individuální

10 lekcí

1.400 Kč/90 min

Kurz pro 2 osoby

10 lekcí

2.300 Kč/90 min

V ceně jsou již zahrnuty veškeré barvy a malířské pomůcky.

Při nepravidelné jednorázové lekci je navýšení ceny o 10%. 

Podkrovní ateliér se nachází na adrese Dany Medřické 1013 v krásné přírodě hned u rybníka ve Velkých Přílepech. Parkovat je možné před domem, cca 4 volná místa na podelné parkování, či kdekoliv v ulicích kolem (parkování všude zdarma). Zastávka autobusu 350 je na dohled od domu. Zvoňte na zvonek ATELIÉR. Nechoďte prosím o moc dříve než je začátek lekce (většinou ve stejný čas minulá lekce končí). 

AFRICKÝ ATELIÉR Praha Dejvice

Kurz individuální

10 lekcí

1.700 Kč/90 min

Kurz pro 2 osoby

10 lekcí

2.500 Kč/90 min

V ceně jsou již zahrnuty veškeré barvy a malířské pomůcky.

Při nepravidelné jednorázové lekci je navýšení ceny o 10%. 

Africký ateliér se nachází v krásném studiu L.A. Wellness na adrese Raisova 9, Bubeneč na Praze 6 (10 min pěšky od metra Dejvická). Parkovat je možné na Puškinově náměstí (zpoplatněno - parkovací automat). Zvoňte na zvonek L.A. Wellness. Nechoďte prosím o moc dříve než je začátek lekce (většinou ve stejný čas minulá lekce končí).


Lekci je nutné zrušit 24 hodin předem jinak propadá.

V případě, že máte hmotnou nouzi a myslíte, že by Vám můj kurz pomohl, napište mi zprávu.

Cesta magickým lesem