RELAXAČNÍ MALOVÁNÍ

ARTE harmony course for children


  • ateliér Velké Přílepy (15 min od Prahy) 
  • základní či intenzivní varianty kurzu
  • arteterapeutické postupy v praxi

Relaxační kurz určený pro děti, jehož cílem je harmonizovat dětskou duši, vyrovnávat dětské emoce a zvyšovat pocit sebelásky a sebehodnoty. Kurz je zaměřen na lepší pochopení vlastních emocí a jejich přijetí. Děti si vyzkouší relaxační techniky, které vedou k uvolnění těla a mysli a přispívají ke zvýšení životní spokojenosti.

V kurzu využívám principy svobodného vzdělávání a respektující výchovy. Základním kamenem kurzu je respekt k dítěti, jeho emocím a životní cestě. Jsem průvodcem dětské duše ve světě barev a sebepoznání.

To, co dítě namaluje, je přímým otiskem jeho duše. Pokud dobře pozorujeme, můžeme se dozvědět mnohé.  

Každá barva nese svou vibrační energii, kterou můžeme využít k léčení svého těla i duše. 


NÁPLŇ KURZU

V kurzu si děti hravou formou osvojí základy kresby a malby a naučí se techniky vedoucí k relaxaci a větší emoční stabilitě. Děti si vyzkouší bezpečně ventilovat své emoce na papíře, lépe se v nich vyznat, přijmout je a mít z jejich prožívání užitek. Běžnou součástí kurzu je zaměření se na pocit, kdy prožitek a proces tvorby je na prvním místě a na výsledku až tolik nezáleží. Děti budou mít zážitek přístupu, kde neexistují odměny a tresty, pouze volnost, svoboda a radost z tvorby. Zaměříme se také na pocit, kdy při malování nejsou stanoveny žádné hranice a děti mohou pomocí barev vyjadřovat vše, co chtějí a v danou chvíli potřebují.  Pravidelné malování pomáhá dětem uvolnit tělo a zvýšit jejich radost ze života.

Kurzem děti provází malířka Kristýna Velíšková. 

Jsem vášnivá malířka, ilustrátorka, maminka dcerky Elisabethky a žena skvělého muže. Maluji energetické obrazy a pořádám harmonizační kurzy a tím předávám léčivé poselství barev, které tolik pomohlo zharmonizovat i můj život. Naplňuji tím z velké části své životní poslání a jsem za to nekonečně vděčná. V roce 2015 jsem také založila Výtvarný ateliér Barevné malování, ve kterém stále s pár vyvolenými stále předáváme dětem a dospělým své schopnosti ze světa barev. Umělecké techniky jsem ukazovala v pořadech Rady ptáka Loskutáka, Polopatě atd. Bude mi ctí provázet Vás cestou barev k sebepoznání.


Pro koho je kurz určen

Kurz je určen pro všechny děti, které chtějí jít cestou svobodného uměleckého přístupu, kdy je kladen hlavní důraz na to, co dítě samo chce a v danou chvíli potřebuje. Základní princip kurzu je v rovnosti všech zúčastněných tzn. v kurzu nejsem autoritou, ale průvodcem, který podporuje dítě v jeho vlastní cestě. 

Maluji s dětmi, kteří rádi tvoří a chtějí se posouvat dále ve svém vnitřním světe, naučit se relaxovat, či si jen tak užívat proces svobodné tvorby.

Maluji také s dětmi, kteří neumějí pracovat se svými emocemi, mají výbuchy vzteku, pocit nízké sebehodnoty či mají sami na sebe vysoké nároky a potřebují se přeorientovat na vnitřní motivaci ,, dělám to pro sebe". Kurz může pomoci také dětem, které jsou plaché a necítí se dobře v běžném kontaktu s druhými lidmi. Atd.

Ceník

Základní kurz 1,5 hod

Relaxační malování pro děti

1.500 Kč

Intenzivní kurz 3 hod

Relaxační malování pro děti

2.800 Kč

Pravidelný kurz 10 lekcí 1,5 hod

13.000 Kč

Pravidelný kurz 10 lekcí 3 hod

26.000 Kč

ARTE courses