Jsem ilustrátorka a věnuji se akvarelu a obecně umění ze všech možných úhlů pohledu. Před 5 lety jsem založila výtvarný ateliér a občas se snažím něco předvádět na televizní obrazovce. Tvořím hlavně v oblasti zakázkové, tiskové, knižní a produktové ilustrace. Na zakázku maluji osobní mandaly, velkorozměrové rodinné obrazy, svatební oznámení, plakáty a obrazy pro každého, kdo po něm zatouží! Ilustrace jsem také tvořila pro Pravý domácí časopis.

Má cesta k ilustraci a akvarelu nebyla zarostlá pohodlnou rovně střiženou travičkou ani měkkým mechem, ale byla hornatá a kamenitá (tak akorát vzít si pohorky).

Narodila jsem se do rodiny mnoha uměleckých talentů a od malička silně inklinovala ke všem uměleckým činnostem, výtvarného směru zejména. Malování a kreslení je od malička celý můj svět. Štětec jsem uměla držet v ruce dříve než kartáček na zuby (samozřejmě, že je pohodlnější, když čistí zuby máma) a špinavá od barev jsem byla prostě pořád.

Už jako dítě jsem do svého barevného světa utíkala a žila ve svých obrázcích a představách. V dnešní době se už z těchto snů zrodila realita, kterou si s pomocí barev tvořím i nadále. V roce 2015 jsem založila Výtvarný ateliér Barevné malování www.barevnemalovani.cz, ve kterém s pár vyvolenými dodnes předáváme malým i velkým své zkušenosti a znalosti ve výtvarném umění dále. Začala jsem také naplno ilustrovat a tím si plnit své sny.

Vystudovala jsem umělecké gymnázium se zaměřením na výtvarné umění a absolvovala různé vzdělávací kurzy a semináře (např. Montessori). Hned po škole jsem začala učit děti malovat a kreslit v různých výtvarných ateliérech po Praze a vedla výtvarné kurzy ve školkách. V té době jsem také natáčela reportáže s výtvarnými technikami do televizních pořadů Polopatě, Rady ptáka Loskutáka, Planety Yó...). Zároveň jsem se věnovala dalšímu svému životnímu poslání, kterým je působení v pomáhajících profesích a vystudovala magisterský obor na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT.  

A kdo vlastně jsem? Ze všeho nejvíce jsem kreativec na všechny možné způsoby a ještě k tomu přídavkem ilustrátor, malíř, fotograf, spisovatel, estét, mistr improvizace, vyráběč z ,,čehokoliv cokoli" a v neposlední řadě beznadějný snílek.

Miluji svou fantazii a všechny světy, které mi ukazuje a které následně přenáším na papír. Ilustrací doslova žiji. Jakmile rozsvítím lampičku a vezmu štětec do ruky, ocitám se ve svém vlastním světě, kde vládne klid a mír. Čas se zpomalí a všechno kolem včetně mě je láskyplné, barevné, klidné, srozumitelné a mírumilovné. Ale někdy je to i parádní jízda! A já si ji každým dnem náležitě užívám.

I když ani v současné době není má cesta porostlá mechem a ilustrátorská práce na plný úvazek je vydřená (vykreslená :) fuška, tak bych ji nevyměnila za nic na světe a jsem si jistá, kudy mám jít. 

A kdyby něco . . . tak mám nové pohorky!