ABOUT

Jmenuji se Kristýna Velíšková a jsem vášnivá malířka, ilustrátorka, maminka dcerky Elisabethky a manželka skvělého muže. Žiji svůj sen. Maluji energetické obrazy a pořádám harmonizační kurzy a tím předávám léčivé poselství barev, které tolik pomohlo zharmonizovat i můj život. Naplňuji tím z velké části své životní poslání a jsem za to nekonečně vděčná. V roce 2015 jsem také založila Výtvarný ateliér Barevné malování, ve kterém s pár vyvolenými stále předáváme dětem a dospělým své schopnosti ze světa barev. Umělecké techniky jsem ukazovala v pořadech Rady ptáka Loskutáka, Polopatě atd.


Už jako dítě jsem do svého barevného světa utíkala a žila ve svých obrázcích a představách. Malovat a tvořit byla odjakživa má největší přirozenost a přednost. Stále jsem měla v ruce pastelky, patlala modelíny a vymetala všechny výtvarné kroužky.  

Vystudovala jsem umělecké gymnázium se zaměřením na výtvarné umění a absolvovala různé vzdělávací kurzy a semináře (např. Montessori). Hned po škole jsem začala učit děti malovat a kreslit v různých výtvarných ateliérech po Praze a vedla výtvarné kurzy ve školkách. V té době jsem také natáčela reportáže s výtvarnými technikami do televizních pořadů Polopatě, Rady ptáka Loskutáka, Planety Yó...). Zároveň jsem se věnovala dalšímu svému životnímu poslání, kterým je působení v pomáhajících profesích a vystudovala magisterský obor v programu Ochrany obyvatelstva na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT.  

V roce 2015 jsem založila Výtvarný ateliér Barevné malování www.barevnemalovani.cz, ve kterém pořádáme v Praze kurzy malby a kresby pro děti a dospělé.  Začala jsem také naplno malovat a tím si plnit své sny. 

Po narození dcerky se mi ještě více otevřely brány do duchovního světa a já si uvědomila, že mohu  pomáhat díky svému umění i dalším lidem. Vytvořila jsem harmonizační kurzy, které mají za cíl ujít kus cesty v sebepoznání, sebepřijetí a najít relaxační techniky, které pomáhají dostávat se do vyšších vibrací pozitivní energie. Mandaly maluji s pomocí posvátné geometrie, inspirace přírodních ornamentů a vyššího napojení. Mandaly jsou energetické zářiče, které při malování za určitých podmínek dokáží harmonizovat prostor i tělo. Každý měsíc maluji 2 mandaly na zakázku pro konkrétního člověka, což je maximální počet, abych se mohla hlavně věnovat malování mandal s vedením své intuice a napojení. Některé z nich dávám také k prodeji v sekci Originály. 

Jsem také zakladatelkou Živých obrazů tzv. Plant ART. Jedná se o energetické obrazy, nejčastěji mandaly či výjevy z přírody, které obsahují aplikované živé rostliny tak, aby dotvářely krásný vzhled a energetickou hodnotu obrazu.

Myšlenka živých obrazů mě poprvé napadla v létě roku 2020, kdy jsem brouzdala v hlubokých lesích nedotčené přírody Beskyd. Vlastně za všechno může kapradí! Courala jsem po lesních cestičkách.....číst dále

Miluji svou fantazii a všechny světy, které mi ukazuje a které následně přenáším na plátno.  Jakmile rozsvítím lampičku a vezmu štětec do ruky, ocitám se ve svém vlastním světě, kde vládne klid a mír. Čas se zpomalí a všechno kolem včetně mě je láskyplné, barevné, klidné, srozumitelné a mírumilovné. Ale někdy je to i parádní jízda! A já si ji každým dnem náležitě užívám.

Plant ART