Kdo je Kristýna?


Jsem jedna duše, která hledá odpovědi na otázky, které přicházejí z mého nitra a předávám dále to, co už jsem sama pochopila.

V roce 2021 jsme objevila jeden MOCNÝ NÁSTROJ, který mi umožňuje efektivně pracovat s emocemi, naučenými vzorci a myšlenkami. Vyléčila jsem tím sebe samu a provázela na této cestě desítky klientů. Od té doby jsem milovnicí života. Miluji být ve stavu flow a žít intuitivně v přítomnosti z minuty na minutu.

Ve svém životě jsem šťastná a tvořím si drtivou většinu dní úžasnou realitu. Můj život se děje v přijetí mé světlé i temné stránky a stejně tak i všech emocí. Po většinu času jsem ve svém středu a klidu. Cítím moc nad svým životem.Nebylo tomu ale tak vždy.


Z dětství jsem si přinesla informaci, že negativní emoce jako je vztek či strach jsou špatně. Když toto přijmete jako fakt, ztratíte ten nejdůležitější navigační systém a už se s vámi všechno veze. Malé citlivé děti si dost často z informace ,,tvé emoce jsou špatně" odnesou další informaci ,,já jsem špatně".

Pokud přijmete rozhodnutí ,,já jsem špatně", nemáte problém, ale doslova průser. Okamžitě se vám to začne zrcadlit v mnoha sférách života, ve vztazích zejména.

Tímto principech jsem na mnoho a mnoho let ztratila svou autenticitu, spontánnost a hlavně samu sebe. Byla jsem v zajetí sebekontroly, sebepotlačování a strachu. Pokud nemůžete přijmout své negativní emoce, nemůžete přijmout sami sebe. Také vám přestane váš navigační systém předávat informace o překračování vašich hranic druhými lidmi. Tudíž nemáte vůči druhým lidem téměř žádnou moc. Jste doslova bezmocní. To stejné se děje i v případě, že jste jako malí hodně kritizovaní a jsou vaše hranice překračovány již od dětství a tak to i v dospělosti považujete za normu.

Naše emoce jsou dokonale vypracovaný systém, který však funguje pouze v případě, že emoce cítíte, ventilujete a víte, že jsou v pořádku. V tomto případě si každá emoce nese v sobě i svou samoregulaci - utišení, uklidnění a přirozené navrácení k jiné (klidně pozitivní) emoci.

Problém nastává v případě, když máte zakotvený vzorec ,,negativní emoce nesmím ukazovat, ventilovat ani cítit". Z toho důvodu jsem po mnoho let necítila vůbec žádné negativní emoce pouze nekonečnou úzkost a tlak ve středu mého těla. Emoční vlny byly mnou odmítány, potlačovány a uzavírány v mém těle. Z toho důvodu bylo celé mé tělo téměř nonstop napětí.Transformace


Během roku 2019-2021 jsem prošla velmi hlubokou transformací sebe sama. Velká část mé osobnosti se změnila a mnoho bylo přepsáno. Vyndala jsem na světlo vše těžké a bolavé, co mé podvědomí uložilo během 31 letého mého života do svých mechanismů a z veliké části se navrátila ke své podstatě. Během svého života jsem přečetla mnoho knih, navštívila mnoho přednášek a setkala s mnoha lidmi, kteří měli potenciál mi pomoci.

Tu největší práce na sobě jsem však udělala až ve chvíli, kdy jsem nalezla mocný nástroj přepisu mého nastavení a vzorců.

Tento princip arteterapeutické práce od roku 2021 využívám ve prospěch svých klientů, které provázím a podporuji v rámci mého projektu harmonizačních kurzů ARTE HARMONY COURSES


Mohu vás podpořit v tématech, které jsem dokázala přepsat sama v sobě:


 • vědomé prožívání a přijetí emocí místo jejich potlačování
 • radost z tvoření místo tlaku na výkon
 • sebepřijetí místo pocitů nedostatečnosti
 • každodenní shon a stres za život v lehkosti
 • využívání intuice místo analytické mysli
 • vědomé tvoření reality, kterou stojí za to prožívat
 • naplňování svých potřeb místo soustředění se na potřeby všech kolem
 • energetickou práci bytí v sobě sama a ve svém středu
 • relaxační a meditační techniky k uvolňování nervového systému
 • umění bytí v přítomnosti
 • návaznost mezi myšlenkami-emocemi-činy


Ty nejhlubší principy arteterapeutické práce k odemčení osobního potenciálu ukáži i TOBĚ.

Má cesta


Můj životní příběh lásky k malování začal už v dětství. Malování jsem milovala a jako malá nechtěla dělat skoro nic jiného.

Hned po základní škole jsem šla na umělecké gymnázium se zaměřením na výtvarné umění, kde jsem byla zcela ve svém živlu a ponořená do uměleckých technik a barev.

Po střední škole má cesta kupodivu nešla ke studiu umění na vysoké škole, jelikož jsem se hodně zajímala o psychologii a osobní rozvoj. V té době jsem překonávala mnoho svých starých vzorců, které mi ze života dělaly poměrně dost těžké místo k žití a já to vše potřebovala pochopit.

Vystudovala jsem tak obor Civilní nouzové plánování na ČVUT a vydala se na dráhu pomáhající profese. Ve svých výzkumných pracích jsem se zabývala psychickými dopady na oběti mimořádných událostí a ponořila se hlouběji do studia psychologie.

Po studiu jsem pár let pracovala na SSHR jako manažer příprav hospodářských opatření. Měla jsem na starosti zásoby pro humanitární pomoc a organizovala humanitární pomoc do Sýrie. Také jsem byla členem sekretariátu ústředního krizového štábu. Práce mě moc bavila, ale stále jsem měla pocit, že můj potenciál není zcela využitý.

V roce 2015 jsem založila Výtvarný ateliér Barevné malování www.barevnemalovani.cz, ve kterém pořádáme kurzy malby a kresby pro děti a dospělé. Začala jsem také naplno malovat a tím si plnit své sny.

V roce 2021 jsem založila projekt PLANT ART a ARTE HARMONY COURSES. Nyní jsem malířkou a lektorkou léčivých kurzů malování.

Média


Umělecké techniky jsem ukazovala v různých televizních reportážích. V pořadu Rady ptáka Loskutáka jsem představovala techniku Ebru - malování na vodní hladinu a v pořadu Polopatě techniku Scrapbooking. Také jsme s mým mužem spolupracovali s Komerční bankou, a.s., pro kterou jsme vytvořili instalaci z 1000 jeřábů origami, kterou jste mohli vidět v pobočce Na Příkopech.

V roce 2023 jsem také poskytla rozhovor pro Deník Metro.

Malířské umění


Nadevše miluji své malířské umění. Podstatnou část svého života trávím ponořená sama v sobě při malování. V té době jsem otevřený kanál a chodí ke mě mnoho inspirace, prospěšných informací pro mě či druhé lidi a nápadů.

 Jsem zakladatelkou Živých obrazů tzv. Plant ART. Jedná se o energetické obrazy, nejčastěji mandaly či výjevy z přírody, které obsahují aplikované živé rostliny tak, aby dotvářely krásný vzhled a energetickou hodnotu obrazu. 

Při malování využívám principy posvátné geometrie, psychologie barev a kouzlo ornamentů z přírody. Maluji celým svým srdcem a vkládám do obrazů pozitivní energetické kódy, které následně mají potenciál přepisovat staré vzorce, léčit duši a podporovat vás na další životní cestě.


Mé know-how

základ všeho k čemu jsem za 10 let na poli osobního rozvoje došla


 • Vše je o našem nastavení, našich názorech, o tom co si myslíme o sobě a o druhých lidech. To jak se k nám lidé chovají, je o nás. To jak se cítíme v moci či bezmoci a co si o sobě myslíme vyzařujeme podvědomě do okolí, druzí lidé tuto informaci podvědomě přijímají a reagují na ni.
 • Jakmile změníte něco ve vašem nastavení, poměrně rychle se to projeví ve vaší realitě.
 • Každé nastavení a vzorec je možné přepsat/transformovat.
 • Každá emoce bude projevena, buď hned když vznikne nebo jindy při výbuchu vzteku, při meditaci atd.
 • Meditovat či relaxovat každý den se sakra vyplatí. Emoce, které občas zadržíte se přes napětí ve svalech dostane pryč z těla.
 • Informace, které přijímáme ovlivňují naše prožitky. Já osobně již 6 let nesleduji žádnou obdobu zpravodajství.
 • Alfa a omega spokojeného života je v sebepřijetí.
 • Z intuice k nám přicházejí mnohem lepší nápady a způsoby řešení než z analytické mysli.

Rezonuje s vámi, co píši?   Ozvěte se mi