Kdo jsem?


Jsem jedna duše, která hledá odpovědi na otázky, které přicházejí z mého nitra a předávám dále to, co už jsem sama pochopila.

Cítím se ukotveně ve svém těle a v přítomném okamžiku. Jsem sama sobě zdrojem štěstí a to jak se cítím je méně a méně závislé na tom, co se děje kolem mě. Cítím moc nad svým životem a cítím svou hodnotu. Přijímám svou temnou stránku a vědomě prožívám své emoce, které mě již neděsí, ale jsou mým kompasem. Jem tvůrkyní svého života, který mě velmi baví a naplňuje.
To neznamená, že si jen pluji na obláčku, ale když prožívám těžké emoce nebo těžké situace tak chápu, že je potřeba jen něco uvidět/pochopit/změnit. S pokorou je přijímám a po jejich zvládnutí jsem opět silnější a vědomější.


Nebylo tomu ale tak vždy.


Z dětství jsem si přinesla informaci, že negativní emoce jako je vztek či strach jsou špatně. Když toto přijmete jako fakt, ztratíte ten nejdůležitější navigační systém a už se s vámi všechno veze. Malé citlivé děti (zejména extra senzitivní jedinec jako já) si dost často z informace ,,tvé emoce jsou špatně" odnesou další informaci ,,já jsem špatně".

Pokud přijmete rozhodnutí ,,já jsem špatně", nemáte problém, ale doslova průser. Z toho důvodu jsem po mnoho let necítila vůbec žádné negativní emoce pouze nekonečnou úzkost a tlak ve středu mého těla. Emoční vlny byly mnou odmítány, potlačovány a uzavírány v mém těle. Z toho důvodu bylo celé mé tělo téměř nonstop napětí.

Tímto principech jsem na mnoho a mnoho let ztratila svou autenticitu, spontánnost a hlavně samu sebe. Byla jsem v zajetí sebekontroly, sebepotlačování a strachu. Pokud nemůžete přijmout své negativní emoce, nemůžete přijmout sami sebe. Také vám přestane váš navigační systém předávat informace o překračování vašich hranic druhými lidmi. Tudíž nemáte vůči druhým lidem téměř žádnou moc. Jste doslova bezmocní a děláte vše pro to, aby byli druzí lidé spokojeni a dali vám alespoň trochu lásky a přijetí.

Má cesta


Můj životní příběh lásky k malování začal už v dětství. Malování a tvoření jsem milovala a jako malá stále utíkala do svého světa barev.

Hned po základní škole jsem šla na umělecké gymnázium se zaměřením na výtvarné umění, kde jsem byla zcela ve svém živlu a ponořená do uměleckých technik a barev.

Po střední škole má cesta kupodivu nešla ke studiu umění na vysoké škole, jelikož jsem se hodně zajímala o psychologii a osobní rozvoj. V té době jsem překonávala mnoho svých starých vzorců, které mi ze života dělaly poměrně dost těžké místo k žití a já to vše potřebovala pochopit a změnit.

Vystudovala jsem tak vysokoškolský obor Civilní nouzové plánování v programu Ochrany obyvateltva, kde jsem se zaměřovala na psychologii. Ve svých výzkumných pracech jsem se zabývala poskytováním psychosociální pomoci lidem zasaženým mimořádnou událostí a ponořila se hlouběji do studia psychologie.


Během svého života jsem získala mnoho cestifikátů a účastnila se mnoha seminářů a kurzů, ze kterých čerpám znalosti dosud:

 • Kurz komunikace složek IZS s lidmi se sluchovým a zrakových postižením,
 • Kurz přežití pro bezpečnostní a krizový management (Armáda ČR, Velitelství Bechyni)
 • Činnost na Anonymní lince pomoci v krizi (Policejní prezidium ČR)
 • Činnost na Oddělení vedoucího psychologa (Policejní prezidium ČR)
 • Činnost v rámci Psychologické služby (Hasičský záchranný sbor ČR)
 • Činnost na Bezpečnostním dispečinku (Letiště Václava Havla)

Po studiu jsem pár let pracovala na SSHR jako manažer příprav hospodářských opatření. Měla jsem na starosti zásoby pro humanitární pomoc a organizovala humanitární pomoc do Sýrie. Také jsem byla členem sekretariátu ústředního krizového štábu. Práce mě moc bavila, ale stále jsem měla pocit, že můj potenciál není zcela využitý.


V roce 2015 jsem založila Výtvarný ateliér Barevné malování www.barevnemalovani.cz, ve kterém jsme s lektory pořádali kurzy malby a kresby pro děti a dospělé. Začala jsem také naplno malovat, prodávat obrazy a tím si plnit své sny. Stále jsem ale měla tušení, že to stále není ono.


To nejlepší (rozuměj nejtěžší:) však mělo teprve přijít.

Transformace


Moje transformační cesta začala věhem roku 2019 po jedné velmi tragické události, kdy se můj život zcela sesypal. Věděla jsem, že se buď vše změní nebo nemohu žít dál. Následně během roku 2019 - 2021 jsem prošla velmi hlubokou transformací sebe sama. Velká část mé osobnosti se změnila a mnoho bylo přepsáno. Vyndala jsem na světlo vše těžké a bolavé, co mé podvědomí uložilo během 31 letého mého života do svých mechanismů a z veliké části se navrátila ke své podstatě. 


Během svého života jsem přečetla mnoho knih, navštívila mnoho přednášek a setkala s mnoha lidmi, kteří měli potenciál mi pomoci.

Ale tu největší práce na sobě jsem však udělala až ve chvíli, kdy jsem nalezla mocný nástroj,který mimi každodenně umožňuje efektivně pracovat s emocemi, naučenými vzorci a myšlenkami.  Od té doby jsem milovnicí života. Miluji být ve stavu flow a žít intuitivně v přítomnosti z minuty na minutu. Svou prací naplňuji své poslání cítím štěstí, že mohu provázet ženy na jejich cestě.

Zjistila jsem, že toto mé know-how je tak silné, že má potenciál léčit i druhé a že mohu skrze svůj kurz předávat cenné informace, které mohou ulehčit život mnoha lidem, kteří teprve touží po štěstí. 


Proto jsem v roce 2021 založila seberozvojový kurz malování s názvem Cesta magickým lesem a také projekt  Živé obrazy, který předává léčivé poselství skrze barvy, tvary a kódy v mých obrazch.

Cesta magickým lesem


Unikátní transformační kurz, ve kterém využívám pokrokové techniky z oblasti arteterapie, meditace, konstelace, relaxace, automatické kresby a bodyterapie. Tyto metody a techniky jsou v kurzu využívány podle individuálního nastavení a potřeb každé jedné ženy. Takže i když se kurz skládá z 10 lekcí, které mají nějaké téma a osnovu, tak každá lekce bude s každou ženou vypadat a probíhat úplně jnak. 

Hlavním záměrem a cílem kurzu je zvědomit ty si staré a nefunkční vzorce/myšlenky, schémata/nastavení v nás vytvořit z toho nové vzorce/myšlenky/schémata/nastavení, které nám buou sloužit a povedou nás k životu v lásce a sebepřijetí.

Podporuji ženy v tématech, které jsem dokázala přepsat sama v sobě:

 • vědomé prožívání a přijetí emocí místo jejich potlačování
 • radost z tvoření místo tlaku na výkon
 • sebepřijetí místo pocitů nedostatečnosti
 • každodenní shon a stres za život v lehkosti
 • využívání intuice místo analytické mysli
 • vědomé tvoření reality, kterou stojí za to prožívat
 • naplňování svých potřeb místo soustředění se na potřeby všech kolem
 • energetickou práci bytí v sobě sama a ve svém středu
 • relaxační a meditační techniky k uvolňování nervového systému
 • umění bytí v přítomnotomném okamžiku místo stálého unikání do minulosti a budoucnosti
 • pochopení návaznosti mezi myšlenkami-emocemi-činy

Ty nejhlubší principy arteterapeutické práce k odemčení osobního potenciálu ukáži i TOBĚ.


Živé obrazy


Nadevše miluji své malířské umění. Podstatnou část svého života trávím ponořená sama v sobě při malování. V té době jsem otevřený kanál a chodí ke mě mnoho inspirace, prospěšných informací pro mě či druhé lidi a nápadů.

Živé obrazy jsou energetické obrazy, nejčastěji mandaly či výjevy z přírody, které obsahují živé rostliny tak, aby dotvářely krásný vzhled a energetickou hodnotu obrazu. 

Při malování využívám principy posvátné geometrie, automatické kresby, psychologie barev a kouzlo ornamentů z přírody. Maluji celým svým srdcem a vkládám do obrazů pozitivní energetické kódy, které následně mají potenciál přepisovat staré vzorce, léčit duši a podporovat vás na další životní cestě.

Média


Umělecké techniky jsem představovala v různých televizních reportážích

V pořadu Rady ptáka Loskutáka jsem se zabývala technikou Ebru - malování na vodní hladinu.

V pořadu Polopatě jsem ukazovala techniku Scrapbooking. 

V roce 2018 jsme mým mužem spolupracovali s Komerční bankou, a.s., pro kterou jsme vytvořili instalaci z 1000 jeřábů origami, kterou jste mohli vidět ve foyer v pobočce Komerční banky Na Příkopech.

V roce 2023 jsem také poskytla rozhovor pro Deník Metro.

Mé know-how

základ všeho k čemu jsem na poli osobního rozvoje došla


 • Všichni žijeme jakýsi sen, ve kterém vidíme pouze tu realitu, kterou máme v sobě.
 • Vše je o našem nastavení, našich názorech, o tom co si myslíme o sobě a o druhých lidech. To jak se k nám lidé chovají, je o nás. To jak se cítíme v moci či bezmoci a co si o sobě myslíme vyzařujeme podvědomě do okolí, druzí lidé tuto informaci podvědomě přijímají a reagují na ni.
 • Nejvíce bolesti si způsobujeme našemi myšlenkami. Pokud se naučíme setrvávat v přítomném okamžiku bez nustnosti stále se nořit do minulosti a budoucnosti, velmi brzy se změní celý náš život.
 • Jakmile změníte něco ve vašem nastavení, poměrně rychle se to projeví ve vaší realitě.
 • Pokud jste nespokojení nepomůže vám přetvářet vnější okolnosti, ale je nutné změnit úhel pohledu či přenastavit něco v sobě a realita se už seskládá.
 • Každé nastavení a vzorec je možné přepsat/transformovat.
 • Každá emoce bude projevena, buď hned když vznikne nebo jindy při výbuchu vzteku, při meditaci atd.
 • Meditovat či relaxovat každý den se sakra vyplatí. Emoce, které občas zadržíte se uvolní.
 • Informace, které přijímáme ovlivňují naše prožitky. Já osobně již 6 let nesleduji žádnou obdobu zpravodajství.
 • Alfa a omega spokojeného života je v sebepřijetí, bytí pozorností v přítomném okamžiku, nesouzení reality a lidí, ale bytí v roli ,,pozorovatele" a vnímání svých negativních emocí bez podlehnutí mylenkovým schématům.
 • Z intuice k nám přicházejí mnohem lepší nápady a způsoby řešení než z analytické mysli.
 • Každá těžká věc v našem životě je cesta k růstu. Většinou to pochopíme až když je po všem. Pokud to budete sledovat už v průběhu těžkostí, ušetříte si mnoho utrpení. Ulevujícící je, když se dostanete do fáze ,,procházím těžkou událostí, mám k sobě soucit, dovoluji si všechny emoce a v pozadí si už navnímávám, co mi má daná situace ukázat/říci/posílit mě". Nic se neděje náhodou.

Chcete mi napsat?