PLANT ART

Na křídlech světla

akrylová malba na plátně 200 x 120 cm

sold out
Zlatý obraz s příběhem...


Inspirací pro malbu tohoto zlatavého obrazu jsou letní rozkvetlé louky plné světla, tepla, vůní a poletujících motýlů. Hlavní kompozice obrazu vznikla uprostřed jedné poklidné bzučící louky na Šumavě. Malování obrazu bylo pro mě skvělým zážitkem, jelikož základem této květinové abstrakce byla uvolněná intuitivní malba a akční malba. Obraz je malovaný na přání pro jednu úžasnou rodinu a jsem šťastná, že bude předávat teplo a světlo letních luk po celý rok.

Ukryté 

mezi květy....


Obraz má v sobě ukotvené poselství, které vypráví o napojení na přírodu a sílu rostlin, která není jen krásnou kulisou, ale může nám pomoci léčit se, ať už obyčejným bytím mezi rostlinami, či využitím jejich léčivých schopností, které nám všem bez rozdílu každý den nabízí. 


Obraz je ručně malovaný akrylovými barvami prémiové kvality a je laděný do teplého zlatého odstínu, který na světle vytváří krásné zlatavé odlesky. Při malování jsem využila principy tzv. akční malby, kdy je barva na obraz nanášena přímo z tuby či s pomocí dalších pomůcek - v mém případě nanášením barvy kromě štětce i přímo rostlinkami. Po prvotním rozvržení kompozice už vznikaly jednotlivé části obrazu velmi intuitivně a svobodomyslně. 


Život jedné levandule..


Obraz je tvořen v souladu s říší rostlin. Levandule, šípky, okrasné traviny a další rostlinky jsou spolutvůrci obrazu! Mnoho tahů, které v obrazu najdete, jsou vytvořené barvou nanášenou rostlinkami či jejich obtiskáváním. 


Na této krásné louce vznikla první kompozice tohoto obraz. Za vyfotografování louky děkuji mockrát Láďovi Královi.Detail

Plant ART