PLANT ART

Lehkost pozemského bytí

akrylová malba na plátně 100 x 100 cm

19.000 Kč

Aerárium s orchidejí

Živý obraz 

příběhem...


S tímto magickým růžovo - zlatým obrazem jsem strávila mnoho mnoho času. Konkrétně 6 let. První myšlenka na tento obraz mě napadla při jedné dobrodružné procházce v Thajsku. Po mnoha kilometrech v náročném terénu se před námi otevřela prosluněná mýtina plná vysoké trávy a květin. Prohlížela jsem si krásné květiny a najednou mi došlo, že to nejsou ledajaké květiny, ale divoké orchideje. Vůbec tam nerostly úhledně vyrovnané a ohraničené jako běžně na našich parapetech, ale vzpínaly se tam jedna přes druhou ledabyle, svévolně a chaoticky. Když se člověk ale podíval pozorně, byl v tom všem chaosu jakýsi soulad a přirozený řád. A já se zase o kousek více přiblížila lehkosti bytí. 

Nejedno poselství...


Téma této mandaly je ,,nechat plynout". Když zjistím co opravdu chci a potřebuji, držím u toho své myšlenky a pozornost a intuice už mi  přesně řekne, jaké kroky mám udělat. Jakkoliv bláznivě to zní. Mě to tak funguje. Vždy když se mi stane (a že s mi to občas stává:), že něco nutim, tlačim, jdu přes sebe a zkrátka chci a chci a chci, pak se mi to nedaří, je kolem hodně stresu a vyčerpání. Poselství této mandaly je pocit bezpečí, pocit, že vše je v pořádku, a že jste tam, kde máte být. Pocit, že když budete důvěřovat a budete ve svém klidu a středu, tak se vše stane ve váš prospěch. Mandala je pro toho, kdo jede ve svém životě na výkon a potřebuje se zaměřit a pocítit onu lehkost bytí. Růžová barva je symbolem ženství, barvou lásky (sebelásky) a vnitřního klidu. Nechť tato mandala ukáže život v lehkosti tomu, kdo z ní bude denně čerpat a každému, komu na ni náhodně spočine zrak.

Proces..

Mandala je ručně malována akrylovými barvami, metodou dot art a je dozdobena tekutými perlami. První skica vznikla v Thajsku na ostrově Koh Chang. Květiny v obrazu jsou namalovány plasticky a celá mandala je dozdobená zlatou barvou, která odráží světlo a způsobuje tak vysoký lesk. 


Život jedné miniorchideje..


Do obrazu je zakomponované aerárium s živou rostlinkou - orchidejí, která vyžaduje vaši (nenáročnou) péči. Aerárium je skleněná slza, ručně foukaná v České republice. Orchidej tvoří důležitou součást obrazu a ještě navyšuje jeho energetickou hodnotu. 


Přikládám jednu rozmazanou momentku z místa vzniku první skici tohoto obrazu. Jedná se o krásnou džungli na ostrově Koh Chang v Thajsku. Bohužel v té době jsem ještě svůj záměr fotografování míst spojených obrazech neznala, tak žádnou velkolepou fotku nemám. Ale můj spokojený úsměv mluví za vše :)


Detail

Za krásné fotografie děkuji úžasné fotografce Ivě Kohoutové  

www.foody.cz

Plant ART