PLANT ART

Peace of the sea

akrylová malba na plátně 80 x 50 cm

sold out

Aerárium s řasokoulí
Jména obrazů většinou vybírám až když je obraz hotový. Jména obrazů volím zásadně česká. S tímto obrazem je to ale všechno jinak. Od začátku vím, jaké jméno musí obraz nést a jakou energii musí předávat.


Nejedno poselství...


Téma této mandaly je moře. Moře tvoří celé její pozadí a je v obrazu přítomno i metaforicky. Moře je obrovská téměř nekonečná masa vody, která nejde ovládnout, ovlivnit ani ohraničit. Moře se ladí jen s matkou zemí a vesmírnými zákony. Obraz v sobě nese tuto energii nespoutanosti a pocitu dovolení si všeho, po čem toužím a co potřebuji. Dovolení si všech emocí a zejména pocitu sebelásky ve všech úhlech pohledu. Moře je někdy klidné, jindy rozbouřené. A tak je to v pořádku. V obrazu je zároveň je také ukotvena energie sebepřijetí na všech úrovních - duchovní, emocionální i fyzické.


Proces..


Pozadí obrazu je vytvořené technikou Pouring. což je technika založená na rozlévání hodně tekutých barev po plátně. Je to technika, která vyžaduje intuitivní práci v lehkosti, jelikož nikdy nevíte, jaký přesně bude výsledek. Moje zkušenost však říká, čím více tomu dám volný průchod a nechám si žít barvu vlastním životem, tím je obraz pravdivější. Mandala je ručně malována akrylovými barvami, metodou dot art a je dozdobena tekutými perlami. 

Život jedné řasokoule..


Do obrazu je zakomponované aerárium s živou rostlinkou - řasokoulí, která vyžaduje (nenáročnou) péči. Tvoří důležitou součást obrazu a ještě navyšuje jeho energetickou hodnotu.  Více o řasokoulích.. 


Tento obraz byl inspirovaný písní. Ano písní. Ta píseň si mě volala po celou dobu, co jsme obraz malovala. A tak jsem její volání poslechla  a poslouchala jí stále dokola za zvuků šumění moře, které na mě mluvilo z obrazu.


Za krásné fotografie děkuji úžasné fotografce Ivě Kohoutové  

www.foody.cz

Plant ART