Pravidelný kurz relaxačního malování pro děti

  • ateliér Velké Přílepy (15 min od Prahy) 
  • či ateliér Praha Dejvice
  • individuální kurz malování
  • ceny od 950 Kč/60 min

Zábavný kurz malování určený pro děti, jehož cílem je svobodně si hrát ve světě barev, experimentovat na papíře a také harmonizovat dětskou duši, vyrovnávat dětské emoce a zvyšovat pocit sebelásky a sebehodnoty. Děti si hravou formou vyzkouší malířské, kreslířské a relaxační techniky, které vedou k uvolnění těla a mysli a přispívají ke zvýšení životní spokojenosti.

Individuální kurz určený pro 1 dítě. Je možné projít kurzem se sourozencem či malovat společně s rodičem.


V kurzu využívám principy svobodného vzdělávání a respektující výchovy. Základním kamenem kurzu je respekt k dítěti, jeho emocím a životní cestě. Jsem průvodcem dětské duše ve světě barev a sebepoznání.

NÁPLŇ KURZU

V kurzu pro děti jde hlavně o radost a prožitek ze svobodné tvorby. Budeme si užívat všechny barvy spektra, vnímat jak na nás působí a s jakou barvou se cítíme dobře.


Malovat budeme pradávné totemy, mandaly, jeskynní malby, vesmír, zkoumat kůru stromů, experimentovat s barvami, kreslit hudbu a poznávat různé malířské směry. Kurz může být více zaměřený do výuky uměleckých technik a směrů či více na relaxační a sebepoznávací techniky. 


V kurzu si děti hravou formou osvojí základy kresby a malby a naučí se techniky vedoucí k relaxaci a větší emoční stabilitě. Děti si vyzkouší bezpečně ventilovat své emoce na papíře, lépe se v nich vyznat, přijmout je a mít z jejich prožívání užitek. 


Běžnou součástí kurzu je zaměření se na pocit, kdy prožitek a proces tvorby je na prvním místě a na výsledku až tolik nezáleží. Děti budou mít zážitek přístupu, kde neexistují odměny a tresty, pouze volnost, svoboda a radost z tvorby. Zaměříme se také na pocit, kdy při malování nejsou stanoveny žádné hranice a děti mohou pomocí barev vyjadřovat vše, co chtějí a v danou chvíli potřebují.  Pravidelné malování pomáhá dětem uvolnit tělo a zvýšit jejich radost ze života.


Kurz je sice sebe-rozvojový, ale není v něm rozhodně nuda! Budeme malovat pradávné totemy, mandaly, zkoumat kůru stromů, experimentovat s barvami, kreslit hudbu a mnoho dalšího. Kurz může být více zaměřený do výuky uměleckých technik a směrů či více do osobního rozvoje.

V kurzu budeme používat pastelky, fixy, pastely, uhel, křídu, akrylové barvy, akvarelové barvy a k experimentální tvorbě přírodniny, novinové články a také mnoho vody.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP


 Děti jsou velmi individuální osobnosti, proto připravuji témata dle potřeb každého dítěte s přihlédnutím k věku a předešlým malířským zkušenostem. Důležité je hlavně to, co dítě opravdu chce tvořit a jaká je jeho cesta ve výtvarném umění. Věřím, že každé dítě je umělecká bytost, která jen musí mít možnost získat prostor a projevit se.

Ráda v dětech podporuji tvořivost a sebeprojevení, proto jsou do lekcí zařazena také témata, která rozvíjejí jejich abstraktní myšlení a umožní dětem získat více výtvarných poznatků a především hlubších prožitků ze sebe samých. 


Připravuji také studenty na výtvarné umělecké školy.


To, co dítě namaluje, je přímým otiskem jeho duše. Pokud dobře pozorujeme, můžeme se dozvědět mnohé.

Kurzem provází Kristýna Velíšková

česká malířka, průvodkyně seberozvojovými kurzy malování a autorka unikátních projektů Živé obrazya Cesta magickým lesem. Kromě toho také maminka dcerky Elisabethky a manželka skvělého muže.

,,Mým posláním je malovat energetické obrazy, které harmonizují emoce a aktivují potenciál vaší duše.

Zasvětila jsem svůj život zkoumáním duševních a emočních mechanismů a způsobů, jak se vymanit z pout starých vzorců a zranění minulosti, naplno odemknout svůj potenciál a tvořit život v lásce, klidu a hojnosti.

To vše vám předávám skrze funkční a pokrokové techniky z oblasti arteterapie, meditace, konstelace, relaxace, automatické kresby a bodyterapie v rámci mých harmonizačních kurzech malování.

Během života jsem prošla mnoha odbornými kurzy a vzděláváním včetně tvorby výzkumu v oblasti Psychosociální pomoci lidem zasaženým krizí či organizování humanitární pomoci do Sýrie atd. "

Číst o Kristýně více

Pro koho je kurz určen


Kurz je určen pro všechny děti, které chtějí jít cestou svobodného uměleckého přístupu, kdy je kladen hlavní důraz na to, co dítě samo chce a v danou chvíli potřebuje. Základní princip kurzu je v rovnosti všech zúčastněných tzn. v kurzu nejsem autoritou, ale průvodcem, který podporuje dítě v jeho vlastní cestě. 

Maluji s dětmi, které rádi tvoří, baví je malovat a chtějí si vyzkoušet nové umělecké techniky a zažít mnoho zábavy při malování. Maluji také s dětmi které chtějí více prozkoumat svůj vnitřní svět, naučit se relaxovat, či si jen tak užívat proces svobodné tvorby.

Věnuji se také dětem, které se potřebují posunout v prožívání svých emocí, zvýšit pocit sebelásky či snížit nároky na sebe sama, či se potřebují zaměřit na vnitřní motivaci ,, dělám to pro sebe". 

Co jste mi napsali

Dobrý večer, ještě jednou mockrát děkujeme za dnešní malování, moc jsme si to s dcerou užili....já mám pocit, že mám zpomalený mozek ještě teď, je to prima pocit :). ....bylo neuvěřitelné vnímat, jak se Šárkou pracujete. Jednak mockrát díky a druhak máte dle mého názoru opravdu velký dar a moc si vážím toho, že u vás můžeme trávit náš společný čas. Díky M.

Martin Ducháček a dcera (10 let)

S kurzem jsme byly velmi spokojené, já i dcera. Paní lektorka je velmi šikovná a hodná. Všechny kurzy byly úžasné. Posunula jsem své hranice a cítím se zase o trochu lépe.

Bára Maindlenová (s dcerkou 15 let)

Děkuji moc za péči o mou dcerku..()......cítím, že je o dost více sama sebou a lépe braná mezi kamarádkami..()....děkuji za vše.

Lenka Havrdová (dcera 8 let)


Ceník

Individuální kurzy malování (nejedná se o skupinový kurz)


HRÁŠKOVÝ ATELIÉR Velké Přílepy

Pravidelný kurz individuální

950 Kč/60 min

1.400 Kč/90 min

Pravidelný kurz pro 2 osoby

rodič s dítětem, sourozenci, přátelé...

1.550 Kč/60 min

2.300 Kč/90 min

V ceně jsou již zahrnuty veškeré barvy a malířské pomůcky.

Při nepravidelné jednorázové lekci je navýšení ceny o 10%. 

Podkrovní ateliér se nachází na adrese Dany Medřické 1013 v krásné přírodě hned u rybníka ve Velkých Přílepech. Parkovat je možné před domem, cca 4 volná místa na podelné parkování, či kdekoliv v ulicích kolem (parkování všude zdarma). Zastávka autobusu 350 je na dohled od domu. Zvoňte na zvonek ATELIÉR. Nechoďte prosím o moc dříve než je začátek lekce (většinou ve stejný čas minulá lekce končí). 

AFRICKÝ ATELIÉR Praha Dejvice

Pravidelný kurz individuální

1.150 Kč/60 min

1.700 Kč/90 min

Pravidelný kurz pro 2 osoby

rodič s dítětem, sourozenci, přátelé

1.750/60 min

2.500 Kč/90 min

V ceně jsou již zahrnuty veškeré barvy a malířské pomůcky.

Při nepravidelné jednorázové lekci je navýšení ceny o 10%. 

Africký ateliér se nachází v krásném studiu L.A. Wellness na adrese Raisova 9, Bubeneč na Praze 6 (10 min pěšky od metra Dejvická). Parkovat je možné na Puškinově náměstí (zpoplatněno - parkovací automat). Zvoňte na zvonek L.A. Wellness. Nechoďte prosím o moc dříve než je začátek lekce (většinou ve stejný čas minulá lekce končí).Semestrální (půlroční) kurz má 19 lekcí - začátek kurzu je vždy v září a v lednu (v případě volných kapacit je možné do kurzu vstoupit i v průběhu roku).

Lekci je nutné zrušit 24 hodin předem, jinak propadá.

V případě, že máte hmotnou nouzi a myslíte, že by  dítěti můj kurz pomohl, napište mi zprávu.