Pravidelný kurz relaxačního malování pro dospělé

Individuální kurz malování pro 1 účastníka (nejedná se o skupinový kurz!) • ateliér Velké Přílepy (15 min od Prahy) 
 • individuální kurz pro 1 účastníka či kurz rodič s dítětem

Zábavný kurz relaxačního malování určený pro dospělé, jehož cílem je svobodně se projevovat ve světě barev, experimentovat na papíře a také naučit se pracovat se svými emoce a lehkosti bytí. Vyzkoušíme si základní i pokročilé malířské, kreslířské a relaxační techniky, které vedou k uvolnění těla a mysli a přispívají ke zvýšení životní spokojenosti.

Individuální kurz určený pro jednoho účastníka. Je také možné chodit malovat společně se svým dítětem a trávit tak smysluplný společný čas.

V kurzu využívám principy svobodného a respektujícího přístupu. Základním kamenem kurzu je respekt k vašim emocím a životní cestě. Jsem průvodcem vaší duše ve světě barev a sebepoznání.

NÁPLŇ KURZU

V kurzu relaxačního malování jde hlavně o radost a prožitek ze svobodné tvorby. Budeme si užívat všechny barvy spektra, vnímat jak na nás působí a s jakou barvou se cítíme dobře.


Zabývat se budeme také zkoumáním přírodních zákonitostí, posvátných ornamentů, budeme experimentovat s barvami, malovat studie stromů, mandaly, kreslit hudbu a poznávat různé malířské směry. 


V kurzu si představíme základy kresby a malby a naučíme se techniky vedoucí k relaxaci a větší emoční stabilitě. Naučíme se bezpečně ventilovat své emoce na papíře, lépe se v nich vyznat, přijmout je a mít z jejich prožívání užitek. 


Běžnou součástí kurzu je zaměření se na pocit, kdy prožitek a proces tvorby je na prvním místě a na výsledku až tolik nezáleží. Zažijete přístup, ve kterém neexistují odměny a tresty, pouze volnost, svoboda a radost z tvorby. Zaměříme se také na pocit, kdy při malování nejsou stanoveny žádné hranice a můžete pomocí barev vyjadřovat vše, co chcete a v danou chvíli potřebujete.  Pravidelné malování pomáhá uvolnit tělo a zvýšit radost ze života.


Kurz může být více zaměřený na výuky uměleckých technik a malířských směrů či více do osobního rozvoje.

V kurzu budeme používat pastelky, fixy, pastely, uhel, křídu, akrylové barvy, akvarelové barvy a k experimentální tvorbě přírodniny a novinové články.


INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP


 Všichni jsme individuální osobnosti, proto připravuji témata dle potřeb každého klienta vzhledem k jeho přáním, předešlým malířským zkušenostem a aktuální náladě a energii. Důležité je hlavně to, co máte chuť tvořit a jaká je vaše cesta ve výtvarném umění. Věřím, že jsme všichni umělecké bytosti, které jen musí mít možnost získat prostor a projevit se.

Ráda vás podporuji na cestě k vaší čisté autentické opravdovosti, do světa, kde je jedno co si o vás druzí lidé myslí, ale kde žijete svou hlubokou pravdu a prožíváte pocity radosti a lásky.

.

Kurzem provází Kristýna Velíšková


česká malířka, lektorka osobního rozvoje a autorka unikátních projektů Plant art a Arte harmony courses. Kromě toho také maminka dcerky Elisabethky a manželka skvělého muže.

,,Mým posláním je malovat energetické obrazy, které harmonizují emoce a aktivují potenciál vaší duše.

Zasvětila jsem svůj život zkoumání duševních a emočních mechanismů a způsobů, jak se vymanit z pout starých vzorců a zranění minulosti, naplno odemknout svůj potenciál a tvořit život v lásce, klidu a hojnosti.

To vše vám předávám ve svých harmonizačních kurzech malování."

Číst o Kristýně více

Pro koho je kurz určen


Kurz je určen pro všechny, ktěří chtějí jít cestou svobodného uměleckého přístupu, kdy je kladen hlavní důraz na to, co chcete a v danou chvíli potřebuje. Základní princip kurzu je v rovnosti všech zúčastněných tzn. v kurzu nejsem autoritou, ale průvodcem, který nevede, ale podporuje. 

Maluji se všemi, kdo rádi tvoří, baví je malovat a chtějí si vyzkoušet nové umělecké techniky, naučit se relaxovat či lépe poznat své vnitřní já. 


V kurzu se také můžeme zabývat tématy arteterapeutické práce, které vám pomohou vyléčit bolesti z minulost a žít šťastnější a vyrovnanější život. Mohu vám pomoci v tématech, které jsem dokázala přepsat sama v sobě:


 • vědomé prožívání a přijetí emocí místo jejich potlačování
 • radost z tvoření místo tlaku na výkon
 • sebepřijetí místo pocitů nedostatečnosti
 • každodenní shon a stres za život v lehkosti
 • využívání intuice místo analytické mysli
 • vědomé tvoření reality, kterou stojí za to prožívat
 • naplňování svých potřeb místo soustředění se na potřeby všech kolem
 • energetickou práci bytí v sobě sama a ve svém středu
 • relaxační a meditační techniky k uvolňování nervového systému
 • umění bytí v přítomnosti
 • návaznost mezi myšlenkami-emocemi-činy


Celý příběh o léčení mé duše si můžete přečíst zde.

Co jste mi napsali

Chodím na kurzy malování už dlouho, ale líbil se mi tento psychologický přesah, kdy se mohu kromě hezkého času posunout i na své cestě. Kurz doporučuji a poděkování patří hlavně milé lektorce! Jen bych uvítala kurz delší. Přijde mi, že bych potřebovala více času.

Míša Zemanová


Dobrý večer, ještě jednou mockrát děkujeme za dnešní malování, moc jsme si to s dcerou užili....já mám pocit, že mám zpomalený mozek ještě teď, je to prima pocit :). ....bylo neuvěřitelné vnímat, jak se Šárkou pracujete. Jednak mockrát díky a druhak máte dle mého názoru opravdu velký dar a moc si vážím toho, že u vás můžeme trávit náš společný čas. Díky M.

Martin Ducháček a dcera (10 let)

Váš kurz mě moc potěšil. Tato technika malování mě moc bavila a cítila jsem se po celou dobu velmi uvolněně (když pominu stres s hledáním místa :) Potěšily mě i výsledky mých obrázků, i když to nebylo cílem. ale přesto mám je doma vystavené a těším se na druhý kurz. Karolína T 

Karolína Táborská


 Na můj další projekt - Výtvarný ateliér Barevné malování se můžete podívat zde.

Ceník

individuální kurz mlování

Úvodní lekce 60 min

500 Kč

Semestrální kurz pro 60 min

Individuální kurz pouze pro 1 účastníka (nejedná se o skupinový kurz)

990 Kč   

Semestrální kurz pro dospělé 90 min

Individuální kurz pouze pro 1 účastníka (nejedná se  o skupinový kurz)

1.400 Kč

Semestrální kurz pro dospělé 120 min

Individuální kurz pouze pro 1 účastníka (nejedná se o skupinový kurz) 

1.900 Kč

Semestrální kurz pro rodiče s dítětem 60 min

1.500 Kč

Semestrální kurz pro rodiče s dítětem 90 min

2.300 Kč

Semestr začíná na začátku září a končí na konci ledna - celkem 19 lekcí. 

V ceně jsou již zahrnuty veškeré barvy a malířské pomůcky.

V případě, že máš hmotnou nouzi a myslíš, že by Ti můj kurz pomohl, napiš mi zprávu.


Aktuálně

Počet volných pravidelných termínů od září 2023: 1
Lekce od 16.9. do 2.10. 2023 zrušeny z důvodu dovolené.


Hráškový ateliér

Inspirativní místo v našem podkrovním kouzelném ateliéru

Velké Přílepy (15 min od Prahy)