PLANT ART

Sicilský vesmír

akrylová malba na plátně 100 x 100 cm

18.000 Kč

Aerárium s řasokoulí

Živý obraz 

příběhem...


Tato zlatá magická mandala vznikla uprostřed jedné horké písečné pláže na východě ostrova Sicílie. Ten den měl vítr sílu uragánu,  divoké vlny se tříštily o kamenný břeh a voda se dělila do milionu malých kapiček, aby se pak zase mohla smířeně slít do jednoty nekonečného moře. Úplněk se odrážel ve vodní hladině a začala magická noc, při které se dějí zázraky. 

Nejedno poselství...


Téma sicilské mandaly je síla. Vnitřní síla, která je přítomna ve chvíli, kdy potřebujeme něco ustát. Odolnost, stabilita, vytrvalost a zároveň i svoboda a sebeláska. Protože bez sebelásky není vnitřní síly. A bez vnitřní síly není vnitřního klidu. Nechť tato mandala dodá vnitřní klid tomu, kdo z ní bude denně čerpat a každému, komu na ni náhodně spočine zrak.

Proces malování..


Mandala je ručně malována akrylovými barvami, metodou dot art a je dozdobena tekutými perlami. Moře v obrazu je malováno plastickým reliéfem, kde jednotlivé vlnky odráží světlo. Za mandalou stojí hodiny a dny poklidné malířské práce při stavu nejvyšší radosti a lásky. Proto je mandala nabita pozitivní energií, která se rozprostírá do prostoru a přináší klid. Ornamenty v mandale jsou inspirované mořem, přírodou na Sicílii, měsícem a sopkami na ostrovech, které jsou viditelné přímo z pláže. Realistické panorama těchto sopečných ostrovů je vyobrazeno na mandale podle skici malované přímo na pláži.


Život jedné řasokoule..


Do obrazu je zakomponované aerárium s živou rostlinkou - řasokoulí, která vyžaduje vaši (nenáročnou) péči. Tvoří důležitou součást obrazu a ještě navyšuje jeho energetickou hodnotu. Řasokoule je roztomilá rostlinka, kterou si zamilujete. Více o řasokoulích.


Skica obrazu vznikla na východním pobřeží Sicílie - v místě, které nese název Gioiosa Marea.


Detail

Plant ART