Plant ART

Thajský Světlonoš


akrylová malba na plátně 120 x 80 cm

sold out

Kokedama Epipremnum aureumŽivý obraz s příběhem...


Cesta tohoto obrazu započala již v roce 2020, právě ve chvíli, kdy jsme s mým manželem prošlapávali cestičky v džungli na jihu Thajska. Džungle v Thajsku jsou pro mě něčím jedinečným. Jsou plné krásných rostlin, zákoutí, tůněk a nečekaných setkání (ať už pozitivních v podobě krásných orchidejí či těch horších, kdy na vás udělá kuk pavouk s obřími kusadly). Jednoho rána, jsme se vydali na průzkum do hodně neprostupné džungle.


Ve 35 stupních byste šli nejraději na procházku v plavkách (nad 35 i nazí), ale vzhledem k těm obřím kusadlům všude kolem jsme vyrazili pěkně zachumlaní ve vysokých botách, pevných kalhotách a s dlouhými rukávy. Vyšli jsme po cestě vedoucí od hlavní silnice za krásného zpěvu ptáků a občasného UAAA (opice). Všude vládl klid a mír a my se nořili úzkou pěšinkou do srdce džungle. 


Postupně jsme pěšinku mezi stromy rozeznávali méně a méně, slyšeli větší a větší ticho a džungle byla krok za krokem neprostupnější. Najednou jsme pěšinku ztratili úplně a zaposluchali se do až podezřelého ticha. Těsně před tím, než jsme začali panikařit se před námi vynořilo malinké křišťálově čisté jezírko obklopené temnou džunglí. Užasle jsme zůstali stát a pozorovali tu nádheru. A právě v tuto chvíli vznikla inspirace na dosud největší mnou namalovaný Živý obraz. 


Život jedné kokedamy..


Do obrazu je zakomponovaná živá rostlinka - kokedama, která vyžaduje vaši (nenáročnou) péči. Tvoří důležitou součást obrazu a je vytvářena s největší láskou a péčí. Kokedama je zavěšená rostlina, která není umístěna v květináči, ale žije si na pohodu sama v substrátu obalená mechem. Tato konkrétně je připevněná ještě na kůře. Kokedamu tvoří velmi milá a přátelská rostlinka Epipremnum aureum, která se pne po stromech v Thajské džungle. Více o péči o rostlinku....a na tomto krásném místě vše začalo... sice foceno pouze mobilním telefonem, ale pro přiblížení atmosféry myslím stačí :) 

DETAIL

Plant ART