PLANT ART

Vodní napojení

akrylová malba na plátně 70 x 50 cm

sold out

Aerárium s řasokoulíŽivý obraz s příběhem...


Inspirací pro malbu této vodní mandaly byl jeden úchvatný vodní tok v srdci Jeseníků. Přímo na tom místě vznikla první skica do sešitu, která byla základem pro výsledný obraz. Tento obraz se zaryl hluboko do mého nitra, jelikož vodu miluji a stačí mi jen přítomnost tekoucího vodního zdroje k napojení na silnou energii vodního živlu. Malování skici bylo pro mě příjemným mystickým zážitkem, který můžete pocítit pokud s naladíte na tuto zlatou mandalu. Vodním tokem, o kterém mluvím je krásná říčka Bílá Opava. 


Následovala jsem její tok od Ovčárny pod Pradědem až do Karlovy studánky. Jedná se o trochu adrenalinovou trasu, jelikož musíte v průběhu cesty využít své šplhací, přeskakovací a podlézací dovednosti. Ale pokud jste ochotni se trochu zadýchat čeká vás nespočet dech beroucích výhledů na divokou řeku. Skica mandaly vznikla v místě, kde řeka teče pod malým dřevěným mostkem, mění se na pár centimetrů vysokou vodní plochu tekoucí rychlostí blesku dolů po mechu  a končí v bílých peřejích. Je to místo opravdu speciální. Cítíte se tam sami se sebou, i kdyby jste stáli v davu lidí (což v tomto místě naštěstí nehrozí :). 

Mandala je ručně malována akrylovými barvami a 3D perlami. Pozadí obrazu je zdobeno plastickým reliéfem. Mandala obsahuje poselství napojení na vodu, přírodu a u člověka - sám na sebe. Využila jsem k malbě posvátnou geometrii včetně Květu života, který tvoří prostředek obrazu. Před tímto motivem je umístěno aerárium s vodou a řasokoulí. Květ života má schopnost měnit krystaly vody a zvyšovat její hodnotu. Doporučuji čas od času naplnit aerárium čistou vodou, kterou následně vypijete.  Více o Květu života...


Život jedné řasokoule..


Do obrazu je zakomponované aerárium s živou rostlinkou - řasokoulí, která vyžaduje vaši (nenáročnou) péči. Tvoří důležitou součást obrazu. Řasokoule je roztomilá rostlinka, kterou si zamilujete. Více o řasokoulích.


Na tomto krásném místě vznikla první skica. Za pomoc při focení děkuji našemu rodinnému kamarádovi - Honzovi Ondráškovi.


Detail

Plant ART